SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

/19/04/2020/  “Sot, ju jeni heronjtë e Shqipërisë, drita e shpresës dhe misioni juaj, na jep forcë të gjithëve”, është mesazhi që e bija e mjekut dhe e pedagogut të shquar, Dr. Petrit Kokalari, Drejtor i Institutit të Mjekësisë Popullore, i ka drejtuar doktorit, Tritan Kalo, e përmes tij edhe të gjithë mjekëve të spitalit Infektiv.

Doktor Kalo e ka cilësuar, mallëngjyes mesazhin e marrë sot përmes një emisioni televiziv, ndërsa shprehet se mirënjohja është virtyt i fisnikëve ndërshekullorë të trojeve arbërore dhe jo i shumë harbutërve të demonkracisë sonë.

“Sot ju jeni heronjtë e Shqipërisë, drita e shpresës dhe misioni juaj, na jep forcë të gjithëve. Më vjen keq që duhej kjo tragjedi dhe një krizë e këtij niveli, që t’ju shprehnim publikisht vlerësimin që ndjejmë, por më lejoni t’ju siguroj se ky vlerësim dhe respekt për ju, jam e sigurt se ka qenë, është dhe do të ngulitet thellë në koshiencën e të gjithë shqiptarëve” thuhet në mesazhi e znj. Kokalari.

Doktor Kalo shpreh bindjen se ekipi mjekësor shqiptar do t’ja dalë të fitojë betejën me COVID -19.

“Shqiptari i vërtetë mbetet shqiptar, i lidhur përjetësisht me dheun amë, kudo ku ai frymon. Së bashku ne do ja dalim me siguri mbanë”, deklaroi Kalo./-citon ATSH/

error:
%d bloggers like this: