SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Edhe pse marrëdhëniet e dy vendeve kanë qenë vazhdimisht të tensionuara, në raste katastrofash dhe fatkeqësish hatërmbetjet dhe inatet lihen mënjanë.

Qytetarët grekë kanë marre një iniciativë bamirëse për të prekurit nga tërmetet shkatërruese në juglindje të Turqisë. Bashkia në Athinë njofton se nga nesër do të fillojnë grumbullimi artikujve bazikë për të ndihmuar vendin fqinj, që po kalon moment tmerri, me mijëra viktima dhe të lënduar.

Duket se “armiqësitë” Greqi – Turqi u shërbejnë vetëm propagandës së politikanëve dhe se popujt nuk kanë pjesë në diskursin e tensionuar Athinë-Ankara.///

error:
%d bloggers like this: