SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Kreu i SPAK Arben Kraja ka reaguar për herë të parë pas kërkesës së kryeministrit Edi Rama që Prokuroria e Posaçme duhet të hetojë ish-kryeministrin Sali Berisha. Në një deklaratë për gazetarët, Kraja u shpreh se në lidhje me ato që është shprehur Rama, nuk ka asnjë koment, ndërsa theksoi se nuk ndihet i kërcënuar.

Kraja theksoi gjithashtu se SPAK ka shumë çështje penale në hetim.

Komuniikimi: =Pyetje: Në lidhje me deklaratat e kryeministrit Rama keni ju një koment?

Arben Kraja: Jo nuk kam

Pyetje: A ndiheni të intimiduar nga këto deklarata?

Arben Kraja: Jo, ne po punojnë normalisht të gjithë prokurorët po vazhdojnë punën

Pyetje: A ka SPAK ministra apo zyrtarë të nivelit të lartë aktualisht?

Arben Kraja: SPAK ka në hetim shumë çështje penale në çdo moment që kemi për të bërë publike e bëjmë zyrtare. Nuk kam koment për deklaratat që ka bërë Rama. Në vazhdojmë punën tonë.///

error:
%d bloggers like this: