SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Parashikimi i motit, 1 dhjetor 2022

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se sot vendi do të ndikohet nga kushte të paqëndrueshme atmosferike.

Moti parashikohet me vranësira të dendura dhe intervale të pakta kthjellimesh. Gjatë pjesës së parë të ditës parashikohen reshje shiu të herë pas hershme me intensitet kryesisht të ulët dhe lokalisht mesatar në formë shtrëngatash. Në male reshje dëbore. Prej orëve të mesditës reshjet mbeten prezente kryesisht në relievet malore.

Mjegull / mjegullinë për shkak të reshjeve të shiut dhe dëborës.

Era do të fryjë me drejtim juglindje –verilindje me shpejtësi mesatare 1-7 m/sek. Përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore era hera herës pritet të arrijë shpejtësinë deri në 10-12m/s. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 2 -3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër4/11Re shi
Kukës4/5Re shi/bore
Lezhë9/12Re shi
Dibër1/4Re shi/bore
Durrës7/15Re shi
Tiranë8/14Re shi
Elbasan10/15Re shi
Berat6/15Re shi
Vlorë10/16Re shi
Korçë4/6Re shi/bore
Gjirokastër3/10Re shi
Sarandë9/15Re shi
error:
%d bloggers like this: