SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

– Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se vendi do të vijojë të mbetet në ndikimin e masave ajrore të nxehta afrikane por relativisht të paqëndrueshme dhe të lagështa.

Moti parashikohet i kthjellët me alternime vranësirash kalimtare nga orët e mesditës deri ato të pasdites. Parashikohet që vranësirat të jenë më tepër prezente përgjatë relieveve malore në lindje.

Nga orët e mesditës deri ato të pasdites në relievet kodrinore – malore në lindje të territorit, parashikohet reshje shiu në formën e shtrëngatave. Hera-herës këto reshje në periudha afatshkurtra do të jenë në formën e rrebesheve dhe stuhive shoqëruar me breshër dhe shkarkesa elektrike si dhe intensitet mesatar.

Era do të fryjë me drejtim juglindje – jug 1-8m/sek.

Valëzimi në dete do të jetë i forcës 2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër24/38Re diell
Kukës19/37Re diell shi
Lezhë23/38Diell
Dibër18/36Re diell shi
Durrës22/37Diell
Tiranë26/38Re diell
Elbasan22/39Re diell
Berat20/39Re diell
Vlorë23/37Diell
Korcë19/34Re diell shi
Gjirokastër19/38Re diell
Sarandë22/36Re diell
error:
%d bloggers like this: