SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Parashikimi i motit, 1 nëntor 2022

 Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se sot vendi do të vijojë të jetë nën ndikim të masave ajrore të qëndrueshme.

Mot i kthjellët do të mbizotërojë në pjesën më të madhe të vendit e vranësirat pritet të jenë të pakta kalimtare. Në orët e para të mëngjesit prezencë të mjegullës përgjatë zonave luginore.

Era do të fryjë me drejtim verilindje-veriperëndim e lehtë e mesatare në mesditë. Valëzimi  në dete parashikohet i forcës 2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër11/26Diell
Kukës6/20Diell
Lezhë12/26Diell
Dibër8/20Diell
Durrës13/24Diell
Tiranë14/25Diell
Elbasan13/26Diell
Berat8/26Diell
Vlorë11/24Diell
Korçë8/20Diell
Gjirokastër6/23Diell
Sarandë13/25Diell
error:
%d bloggers like this: