SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se sot vendi do të vijojë të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike falë masave ajrore të ftohta me origjinë veriore.

Moti parashikohet me kthjellime por edhe alternime vranësirash kalimtare mesatare dhe hera herës deri të dendura, kryesisht në relievet malore në lindje. Në zonat luginore në orët e mëngjesit mjegull e dendur / mjegullinë dhe shikim i reduktuar.

Era do të fryjë me drejtim verilindje –veriperëndim me shpejtësi mesatare nga 1-7 m/s, ndërsa përgjatë vijës bregdetare jugore dhe zonat luginore era intensive me shpejtësi deri në 8-12 m/s. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 1- 3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër-1/13Diell re
Kukës-4/6Diell re
Lezhë2/14Diell re
Dibër-4/8Diell re
Durrës2/15Diell re
Tiranë3/16Diell re
Elbasan4/16Diell re
Berat-3/17Diell re
Vlorë3/16Diell re
Korcë-5/5Diell re
Gjirokastër-3/14Diell re
Sarandë4/17Diell re
error:
%d bloggers like this: