SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

 Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se, për ditën e hënë vendi ynë do të vijojë të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike falë masave ajrore të ftohta me origjinë veriore.

Në këtë mënyrë moti parashikohet i kthjellet me  vranësira kalimtare mesatare  kryesisht në relievet malore në oret e mengjesit.Në zonat luginore në orët e mëngjesit mjegull e dendur / mjegullinë dhe shikim i reduktuar.

Era do të fryjë me drejtim verilindje –veriperëndim me shpejtësi mesatare nga 1 – 7m/s, ndërsa përgjatë vijes bregdetare jugore dhe zonat luginore era intensive me shpejtesi deri në  8-12 m/s. Valëzimi në dete i forcës 2- 3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër-0/12Diell
Kukës-7/7Diell re
Lezhë-1/13Diell
Dibër-7/8Diell re
Durrës0/13Diell
Tiranë-0/12Diell
Elbasan-0/11Diell
Berat-1/12Diell
Vlorë2/12Diell re
Korcë-6/6Diell re
Gjirokastër-3/10Diell
Sarandë5/16Diell
error:
%d bloggers like this: