SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Parashikimi i motit, 14 dhjetor 2022

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se sot vendi do të vijojë të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të paqëndrueshme me masa ajrore të lagështa me origjinë jugperëndimore.

Moti parashikohet kryesisht i vranët me intervale të pakta me diell pasdite në pjesën jugore të vendit.

Parashikohen reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët dhe mesatar në formë shtrëngatash. Në relievet malore në zonën e verilindjes reshje bore.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-verilindje me shpejtësi mesatare 2-7 m/sek, përgjatë vijës bregdetare dhe në zonat luginore era me deri në 10-14 m/sek, duke u shoqëruar me valëzim në dete të forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër7/13Re shi
Kukës4/10Re shi/bore
Lezhë7/14Re shi
Dibër2/8Re shi/bore
Durrës11/19Re shi
Tiranë9/17Re shi
Elbasan9/15Re shi
Berat8/18Re shi
Vlorë11/19Re shi
Korcë5/12Re shi
Gjirokastër9/16Re shi
Sarandë11/17Re shi
error:
%d bloggers like this: