SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Parashikimi i motit, 14 nëntor 2022

/- Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se ditën e hënë vendi ynë do të jetë në ndikimin e kushteve atmosferike relativisht të paqëndrueshme.

Moti parashikohet me vranësira dhe intervale kthjellimesh.

Parashikohen reshje shiu të herë pas hershme me intensitet të ulët përgjatë vijës bregdetare.

Gjithashtu, parashikohet që në orët e mëngjesit të ketë prezencë të mjegullës dhe mjegullinës përgjatë luginave.

Era do të fryjë me drejtim lindje-juglindje me shpejtësi mesatare 1-8 m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore fiton shpejtësi 12 m/sek.

Valëzimi në dete parashikohet i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër10/19Diell re shi
Kukës10/16Diell re
Lezhë13/20Diell re shi
Dibër9/15Diell re
Durrës12/22Diell re shi
Tiranë12/22Diell re
Elbasan9/21Diell re shi
Berat9/22Diell re shi
Vlorë10/18Diell re shi
Korçë8/14Diell re
Gjirokastër8/19Diell re
Sarandë14/19Diell re
error:
%d bloggers like this: