SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se për ditën e hënë moti do të nisë i kthjellët e gradualisht vranësirat do të marrin zhvillim prej mesditës deri pasdite.

Reshjet e shiut në mesdite do të përfshijnë zonat malore në formë shtrëngatash me breshër lokal e rrufe.

Era do të fryjë me drejtim veriperëndim 2-8m/s e përkohësisht në bregdet e gjatë shtrëngatave deri në 15m/sek. Valëzimi në dete i forcës 3 deri në 4 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër14/29re diell
Kukës11/28re shi diell
Lezhë15/29re  diell
Dibër9/25re shi diell
Durrës16/30re diell
Tiranë16/30re diell
Elbasan13/30re diell
Berat12/30re diell
Vlorë16/29re diell
Korçë9/24re shi diell
Gjirokastër10/29re diell
Sarandë15/28re diell
%d bloggers like this: