SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Parashikimi i motit, 16 dhjetor 2022

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se sot mbi vend do të depërtojnë masa ajrore të paqëndrueshme.

Moti parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura si dhe alternime të herë pas hershme kthjellimesh.

Vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu me intensitet të ulët dhe mesatar në veri-perëndim dhe lokalisht në qendër. Në orët e mbrëmjes parashikohen reshje shiu edhe në pjesën jugore.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-jugperëndim me shpejtësi mesatare 3-8 m/sek, përgjatë vijës bregdetare dhe në zonat luginore duke filluar nga orët e natës deri në pasdite era fiton shpejtësi dhe bëhet intensive deri në 16-18 m/sek, duke u shoqëruar me valëzim në dete të forcës 4-6 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër9/19Re shi/rrebesh
Kukës6/16Re shi
Lezhë12/20Re shi/rrebesh
Dibër7/17Re shi
Durrës15/22Re diell
Tiranë15/22Re shi
Elbasan14/21Re diell
Berat16/23Re diell
Vlorë18/24Re shi
Korçë8/18Re diell
Gjirokastër12/22Re shi
Sarandë14/23Re shi
error:
%d bloggers like this: