SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Parashikimi i motit, 17 nëntor 2022

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se sot vendi do të ndikohet nga kushte të paqëndrueshme atmosferike falë depërtimit të masave ajrore të paqëndrueshme dhe të lagështa me origjinë veriperëndimore.

Moti parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura me intervale të pakta me diell kryesisht përgjatë ultësirës perëndimore.

Gjatë natës deri në orët e mëngjesit parashikohen reshje shiu të herëpashershme me intensitet mesatar në formën e shtrëngatave, në zonën e veriperëndimit dhe përgjatë bregdetit reshje shiu me intensitet deri të lartë në formën e rrebesheve dhe stuhive shoqëruar me shkarkesa elektrike dhe breshër.

Më pas reshjet e shiut mbeten prezente në të gjithë vendin të herëpashershme me intensitet të ulët, lokalisht mesatar.

Era do të fryjë me drejtim juglindje – jugperëndim me shpejtësi mesatare 3-8 m/sek. Përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore era hera herës do jetë intensive me shpejtësi  deri në 12-14 m/s. Valëzimi në dete parashikohet i forcës nga 3-4 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër14/18Re shi/rrebesh
Kukës11/19Re shi
Lezhë14/19Re shi/rrebesh
Dibër8/16Re shi
Durrës13/18Re shi/rrebesh
Tiranë15/20re shi /stuhi
Elbasan14/18re shi
Berat12/20re shi
Vlorë13/20Re shi/rrebesh
Korçë6/16re shi
Gjirokastër8/15re shi
Sarandë14/19Re shi/rrebesh
error:
%d bloggers like this: