SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Parashikimi i motit, 17 tetor 2022

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se sot vendi ynë do të vijojë të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike.

Moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin si dhe rritje të temperaturave në vlerat e mesditës falë masave ajrore më të ngrohta më origjinë perëndimore.

Era do të fryjë me drejtim verilindje-veriperëndim me shpejtësi mesatare në bregdet shoqëruar me valëzim në dete të forcës 2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër12/27Diell
Kukës9/20Diell pak re
Lezhë14/26Diell
Dibër7/21Diell pak re
Durrës13/26Diell
Tiranë13/28Diell
Elbasan12/25Diell
Berat10/28Diell
Vlorë13/27Diell
Korçë6/19Diell pak re
Gjirokastër6/26Diell
Sarandë15/28Diell
error:
%d bloggers like this: