SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se sot mbi vendin tonë do të depërtojnë masa ajrore të qëndrueshme.

Moti parashikohet me vranësira të dendura dhe alternime kthjellimesh.

Vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu të izoluara në zonat malore dhe në pjesën jugore.

Era do të fryjë me drejtim verilindje-veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-7 m/sek, përgjatë vijës bregdetare dhe në zonat luginore era fiton shpejtësi deri në 14 m/sek, duke u shoqëruar me valëzim në dete të forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 10/18 Re diell
Kukës 3/8 Re diell
Lezhë 11/17 Re diell
Dibër 2/8 Re diell
Durrës 11/20 Re diell
Tiranë 13/19 Re diell
Elbasan 8/19 Re diell
Berat 14/21 Re diell
Vlorë 12/21 Re diell
Korcë 5/9 Re diell
Gjirokastër 10/19 Re diell
Sarandë 11/20 Re diell ///

error:
%d bloggers like this: