SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

 Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se sot vendi do të ndikohet nga kushte të paqëndrueshme atmosferike falë depërtimit të masave ajrore të paqëndrueshme dhe të lagështa me origjinë veriperëndimore.

Moti parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura me intervale të pakta me diell.

Fillimisht parashikohen reshje shiu me intensitet të ulët, ndërsa në veriperëndim me intensitet mesatar në formë shtrëngatash.

Nga mesdita deri pasdite reshje do të ketë reshje shiu të herëpashershme me intensitet mesatar dhe në veriperëndim, qendër dhe jugperëndim reshje shiu me intensitet të lartë në formën e rrebesheve dhe stuhive shoqëruar me shkarkesa elektrike.

Era do të fryjë me drejtim juglindje – jugperëndim me shpejtësi mesatare 3-8 m/sek. Përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore era hera herës do jetë intensive dhe shpejtësi me rrahje deri në 10-15 m/s. Valëzimi në dete parashikohet i forcës nga 3-4 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër12/18Re shi/rrebesh
Kukës7/17Re shi
Lezhë15/19Re shi/rrebesh
Dibër9/18Re shi
Durrës12/21Re shi/rrebesh
Tiranë14/21re shi /stuhi
Elbasan13/19re shi
Berat13/23re shi
Vlorë15/22Re shi/rrebesh
Korçë8/16re shi
Gjirokastër11/22re shi/stuhi
Sarandë14/22Re shi/rrebesh
error:
%d bloggers like this: