SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se sot vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike falë depërtimit të masave ajrore të thata dhe relativisht të ngrohta me origjinë jugperëndimore.

Moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin përjashtuar vranësirat fare të pakta kalimtare në relievet malore në lindje.

Era do të fryjë me drejtim verilindje – veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-3 m/s ndërsa në bregdet dhe lugina me shpejtësi deri në 4-6 m/s shoqëruar me valëzimin në dete të forcës 1 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër10/25Diell
Kukës9/20Diell pak re
Lezhë12/26Diell
Dibër7/20Diell pak re
Durrës11/25Diell
Tiranë11/26Diell
Elbasan10/27Diell
Berat8/28Diell
Vlorë11/26Diell
Korçë6/18Diell pak re
Gjirokastër5/25Diell
Sarandë12/26Diell
error:
%d bloggers like this: