SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Parashikimi i motit, 2 dhjetor 2022

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se sot vendi do të vijojë të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike relativisht të paqëndrueshme.

Moti parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura si dhe intervale të herëpashershme me diell dhe afatshkurtra.

Vranësirat në relievet e larta malore në momentin e dendësimit do të shoqërohen me reshje shiu të izoluara dhe të dobëta.

Mjegull / mjegullinë përgjatë zonave luginore në orët e mëngjesit.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-jugperëndim me shpejtësi mesatare 1-3 m/sek. Përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore era hera herës pritet të arrijë shpejtësinë deri në 4-7 m/s. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 1 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër6/12Re pak diell
Kukës2/7Re pak diell
Lezhë8/14Re pak diell
Dibër1/6Re pak diell
Durrës8/15Re pak diell
Tiranë7/15Re pak diell
Elbasan7/16Re pak diell
Berat7/16Re pak diell
Vlorë10/16Re pak diell
Korçë2/9Re pak diell
Gjirokastër4/14Re pak diell
Sarandë8/16Re pak diell
error:
%d bloggers like this: