SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Parashikimi i motit, 2 nëntor 2022

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se sot vendi do të vijojë të jetë nën ndikim të masave ajrore të qëndrueshme.

Moti i kthjellët do të mbizotërojë në pjesën më të madhe të vendit e vranësirat pritet të jenë të pakta, kalimtare kryesisht në relievet malore. Në orët e para të mëngjesit parashikohet prezencë e mjegullës përgjatë zonave luginore.

Era do të fryjë me drejtim verilindje – veriperëndim e lehtë e mesatare në mesditë. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër10/25Diell
Kukës7/21Diell
Lezhë10/25Diell
Dibër7/20Diell
Durrës12/24Diell
Tiranë12/25Diell
Elbasan12/26Diell
Berat11/25Diell
Vlorë9/26Diell
Korcë6/20Diell
Gjirokastër4/24Diell
Sarandë11/24Diell
error:
%d bloggers like this: