SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se sot vendi do të vijojë të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike falë depërtimit të masave ajrore të thata dhe relativisht të ngrohta me origjinë jugperëndimore.

Moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin përjashtuar vranësirat të pakta kalimtare në relievet malore.

Era do të fryjë me drejtim veriperëndim-veri  me shpejtësi mesatare 1-7 m/s, ndërsa në bregdet dhe lugina me shpejtësi deri në 8-12 m/s shoqëruar me valëzimin në dete të forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër11/26Diell
Kukës6/17Re diell
Lezhë8/25Diell
Dibër5/17Diell
Durrës14/26Diell
Tiranë12/27Diell
Elbasan13/26Re diell
Berat7/27Diell
Vlorë11/27Diell
Korçë5/17Re diell
Gjirokastër4/26Diell
Sarandë13/26Diell
error:
%d bloggers like this: