SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se sot vendi do të vijojë të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike falë depërtimit të masave ajrore të thata dhe relativisht të ngrohta me origjinë jugperëndimore.

Moti parashikohet i kthjellët me vranësira të pakta kalimtare në relievet malore në lindje.

Era do të fryjë me drejtim verilindje-veriperëndim e lehtë e mesatare. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër9/24Diell
Kukës6/22Re diell
Lezhë9/25Diell
Dibër5/19Diell
Durrës12/25Diell
Tiranë11/26Diell
Elbasan10/27Re diell
Berat8/27Diell
Vlorë11/25Diell
Korçë4/18Re diell
Gjirokastër4/26Diell
Sarandë12/24Diell
error:
%d bloggers like this: