SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se sot vendi do të vijojë të ndikohet nga masa ajrore  të paqëndrueshme dhe të lagështa me origjinë jugperëndimore.

Moti parashikohet me vranësira të dendura si dhe me alternime të pakta kthjellimesh, në zonën e qendrore. Vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu me intensitet të ulët deri mesatar në formën e shtrëngatave. Në lartësinë mbi 700 metër reshje dëbore me intensitet të ulët deri mesatar ne juglindje.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-verilindje me shpejtësi mesatare nga 1-7 m/s, ndërsa përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore era do të jetë relativisht intensive me shpejtësi që arrin deri në 8 – 12 m/s. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër2/9Re shi
Kukës2/4Re diell
Lezhë8/13Re shi
Dibër-1/4Re diell
Durrës4/11Re shi
Tiranë5/13Re shi
Elbasan6/13Re shi
Berat4/10Re shi
Vlorë7/12Re shi
Korçë0/5Re shi/borë
Gjirokastër4/9Re shi
Sarandë7/11Re shi
error:
%d bloggers like this: