SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Parashikimi i motit, 26 shkurt 2023

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se sot vendi do të ndikohet nga kushte moti të paqëndrueshme falë masave ajrore me origjinë jugperëndimore.

Moti parashikohet kryesisht i vranët. Parashikohen reshje shiu me intensitet të ulët dhe mesatar në formë shtrëngatash në pjesën veriore dhe bregdetare të vendit. Në zonën e veriperëndimit në pasdite reshje shiu me intensitet mesatar në formën e shtrëngatave, lokalisht stuhi.

Era do të fryjë me drejtim jug – juglindje me shpejtësi mesatare 3-9 m/s. Përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore era fiton shpejtësi dhe bëhet intensive dhe problematike që arrijnë 15-20 m/sek. Valëzimi në dete parashikohet  i forcës 5-7 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër12/18Re shi
Kukës12/18Re shi
Lezhë12/19Re shi
Dibër9/21Re shi
Durrës11/20Re shi
Tiranë13/19Re shi
Elbasan11/20Re shi
Berat9/22Re shi
Vlorë14/23Re shi
Korcë           8/18Re shi
Gjirokastër8/21Re shi
Sarandë12/20Re shi
error:
%d bloggers like this: