SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se sot vendi do të ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të paqëndrueshme.

Moti parashikohet me kthjellime dhe  vranësira mesatare, lokalisht të dendura në zonën veriore të vendit. Gjithashtu parashikohen reshje shiu me intensitet të ulët në pjesën veriore në mesditë deri pasdite.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-jug me shpejtësi mesatare 1-5m/sek, në bregdet era hera herës fiton shpejtësi deri në 6-8m/sek, duke u shoqëruar me valëzim në dete të forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër5/16Diell re shi
Kukës3/15Diell re shi
Lezhë4/14Diell re shi
Dibër3/11Diell  re
Durrës8/19Diell  re
Tiranë8/19Diell  re
Elbasan6/18Diell  re
Berat4/19Diell  re
Vlorë7/19Diell  re
Korcë3/12Diell  re
Gjirokastër2/16Diell  re
Sarandë10/19Diell  re
error:
%d bloggers like this: