SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Parashikimi i motit, 27 nëntor 2022

– Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se gjatë ditës së sotme mbi vendin tonë do të depërtojnë masa ajrore të paqëndrueshme dhe të lagështa me origjinë jugperëndimore.

Moti në të gjithë territorin parashikohet i vranët. Parashikohen reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët dhe lokalisht deri mesatar në të gjithë territorin.

Në relievet malore në veri dhe verilindje, parashikohen reshje dëbore deri në lartësitë 700 metër, ndërsa në lindje dhe juglindje do ketë reshje të dëborës deri në lartësitë 900 metër. Parashikohen ngrica në zona të thella malore në orët e mëngjesit.

Do të ketë mjegull e dendur dhe mjegullinë nga reshjet e shiut e të dëborës.

Era do të fryjë me drejtim verilindje – juglindje me shpejtësi mesatare 1-7 m/s. Përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore, era do të jetë me shpejtësi që arrin deri në 10 m/s. Valëzimi në dete parashikohet i forcës nga 2 -3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër7/8Re  shi
Kukës0/2Re  shi/bore
Lezhë7/10Re  shi
Dibër-0/4Re  bore
Durrës8/12Re
Tiranë9/11Re  shi
Elbasan8/12Re  shi
Berat7/10Re  shi
Vlorë9/12Re  shi
Korçë-0/2Re shi/ bore
Gjirokastër2/6Re  shi
Sarandë10/12Re
error:
%d bloggers like this: