SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Parashikimi i motit, 27 shkurt 2023

 Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se, për ditën e hënë vendi ynë do të vijojë të ndikohet nga kushte moti të paqëndrueshme për shkak të masave ajrore të lagështa me origjinë jugperëndimore.

Moti parashikohet me vranësira mesatare deri të dendura si dhe alternime të herëpashershme dhe afatshkurtra me diell (kthjellime). Vranësirat do të shoqërohet me reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët dhe mesatar në formën e shtrëngatave dhe stuhive afatshkurtra. Lokalisht reshjet në periudha tepër afatshkurtra në formën e rrebesheve dhe stuhive shoqëruar me shkarkesa elektrike. Në relievet malore në lartësitë mbi 1000 metër reshje dëbore me intensitet të ulët.

Era do të fryjë me drejtim jugperëndim – juglindje me shpejtësi mesatare 1 – 7 m/s. Përgjate vijës bregdetare dhe zonat luginore era fiton shpejtesi që arrinë 8-12m/sek. Valëzimi në dete i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër9/16Re shi / diell
Kukës9/18Re shi / diell
Lezhë8/17Re shi / diell
Dibër6/16Re shi / diell
Durrës11/18Re shi / diell
Tiranë11/19Re shi / diell
Elbasan5/19Re shi / diell
Berat11/19Re shi / diell
Vlorë13/18Re shi / diell
Korcë           5/13Re shi / diell
Gjirokastër11/16Re shi / diell
Sarandë7/18Re shi / diell
error:
%d bloggers like this: