SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

– Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se të ndodhur nën ndikimin e Anticiklonit Afrikan edhe për ditën e nesërme vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike.

Moti parashikohet i kthjellët dhe i nxehtë si dhe alternime vranësirash kalimtare të deri ne  mesatare. Në zonën qendrore  dhe ne relievet malore në lindje nga orët e mesditës deri ato të pasdites vranësirat hera-herës deri të dendura.

Era do të fryjë me drejtim verilindje  – perëndim me shpejtësi mesatare 1-5 m/sek, ndërsa përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore era me rrahje deri në 6-10 m/s duke u shoqëruar me valëzim në dete të forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër22/38Diell re
Kukës20/35Diell re
Lezhë22/36Diell re
Dibër18/34Diell re
Durrës23/36Diell re
Tiranë24/37Diell re
Elbasan23/37Diell re
Berat18/37Diell re
Vlorë22/36Diell
Korçë18/32Diell re
Gjirokastër19/37Diell re
Sarandë21/36Diell re
error:
%d bloggers like this: