SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Parashikimi i motit, 29 dhjetor 2022

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se sot vendi do të ndikohet nga kushte atmosferike të paqëndrueshme për shkak të depërtimit të masave ajrore të lagështa me origjinë jugperëndimore. Moti parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura por edhe intervale të herë pas hershme me kthjellime. Vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu të izoluara dhe afatshkurtra por të herë pas hershme në një pjesë të madhe të territorit.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-jugperëndim me shpejtësi mesatare nga 1 deri në 4 m/sek, duke u shoqëruar me valëzim në dete të forcës 0-1 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër5/13Re pak shi /diell
Kukës4/11Re pak shi /diell
Lezhë4/11Re pak shi /diell
Dibër-1/8Re pak shi /diell
Durrës6/15Re pak shi /diell
Tiranë5/15Re pak shi /diell
Elbasan4/15Re pak shi /diell
Berat1/16Re pak shi /diell
Vlorë6/16Re pak shi /diell
Korçë-1/9Re pak shi /diell
Gjirokastër-2/13Re pak shi /diell
Sarandë6/15Re pak shi /diell
error:
%d bloggers like this: