SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Parashikimi i motit, 3 mars 2023

 Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se sot vendi do të vijojë të ndikohet nga kushte moti të paqëndrueshme për shkak të masave ajrore të lagështa me origjinë jugperëndimore.

Moti parashikohet me vranësira mesatare deri të dendura si dhe intervale afatshkurtra dhe të herë pas hershme me diell (kthjellime). Vranësirat do të shoqërohet me reshje shiu të herë pas hershme me intensitet të ulët kryesisht prej orëve të mesditës deri ato të pasdites vonë.

Në mënyrë tepër lokale reshjet do të jenë në formën e shtrëngatave afatshkurta shoqëruar me shkarkesa elektrike.

Era do të fryjë me drejtim juglindje – jugperëndim me shpejtësi mesatare 1-5 m/s. Përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore era me shpejtësi 6-8 m/sek. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër4/14Diell re /shi
Kukës2/10Diell re /shi
Lezhë6/14Diell re /shi
Dibër2/12Diell re /shi
Durrës5/17Diell re /shi
Tiranë7/18Diell re /shi
Elbasan6/17Diell re /shi
Berat4/18Diell re /shi
Vlorë7/15Diell re /shi
Korcë2/12Diell re /shi
Gjirokastër2/15Diell re /shi
Sarandë7/18Diell re /shi
error:
%d bloggers like this: