SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Parashikimi i motit, 3 nëntor 2022

 Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se sot vendi do të vijojë të jetë nën ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme.

Moti i kthjellët me vranësira të larta transparente më të theksuara në pjesën veriore. Në orët e para të mëngjesit do të ketë prezencë të mjegullës përgjatë zonave luginore.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-veriperëndim e lehtë e mesatare në mesditë. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër10/23Diell re
Kukës8/19Diell re
Lezhë8/23Diell re
Dibër6/20Diell re
Durrës11/24Diell re
Tiranë13/27Diell
Elbasan12/26Diell re
Berat7/25Diell
Vlorë10/24Diell
Korçë9/20Diell re
Gjirokastër4/24Diell
Sarandë11/23Diell

error:
%d bloggers like this: