SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Parashikimi i motit, 31 tetor 2022

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se vlerat e larta të presionit atmosferik si dhe masat ajrore të qëndrueshme do të vijojnë të ndikojnë edhe për ditën e sotme mbi vendin tonë.

Moti parashikohet me alternime vranësirash te larta e transparente në orët e para të ditës dhe me pas kthjellime.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-veriperëndim e lehtë e mesatare, në bregdetin jugor erë me rrahje deri në 12 m/sek. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër12/27Re diell
Kukës8/24Diell
Lezhë15/26Re diell
Dibër7/24Diell
Durrës14/27Re diell
Tiranë14/28Re diell
Elbasan15/29Re diell
Berat9/29Re diell
Vlorë13/27Re diell
Korçë5/22Re diell
Gjirokastër6/28Re diell
Sarandë15/27Diell
error:
%d bloggers like this: