SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Parashikimi i motit, 4 janar 2023

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se sot vendi do të vijojë të jetë nën ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme dhe relativisht të lagështa.

Moti parashikohet kryesisht i kthjellët por nuk do të mungojnë edhe alternimet e vranësirave kryesisht të pakta, mesatare dhe hera herës deri të dendura.

Era do të fryjë me drejtim verilindje-veriperëndim me shpejtësi nga 1 deri në 6 m/s në bregdet dhe lugina. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 1 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër4/15Diell re kalimtare
Kukës1/7Diell re kalimtare
Lezhë2/14Diell re kalimtare
Dibër0/11Diell re kalimtare
Durrës6/17Diell re kalimtare
Tiranë6/18Diell re kalimtare
Elbasan5/17Diell re kalimtare
Berat1/17Diell re kalimtare
Vlorë5/16Diell re kalimtare
Korçë-3/6Diell re kalimtare
Gjirokastër-2/14Diell re kalimtare
Sarandë7/18Diell re kalimtare
error:
%d bloggers like this: