SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Parashikimi i motit, 5 dhjetor 2022

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se sot vendi do të ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të qëndrueshme.

Moti parashikohet me kthjellime si dhe alternime vranësirash mesatare deri dhe të dendura dhe kryesisht përgjatë relieveve malore në lindje.

Vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu të dobëta dhe lokale dhe kryesisht përgjatë relieveve malore dhe zonën e veriperëndimit. Mjegull / mjegullinë nga reshjet e shiut.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-verilindje me shpejtësi mesatare 1-5 m/sek. Në bregdet e lugina era fiton shpejtësi deri në 6-9 m/s duke u shoqëruar me valëzim në dete të forcës 1 deri në 2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër4/14Diell re pak shi
Kukës4/12Diell re pak shi
Lezhë7/15Diell re
Dibër1/12Diell re pak shi
Durrës9/19Diell re
Tiranë9/18Diell re
Elbasan6/18Diell re
Berat7/18Diell re
Vlorë10/19Diell re pak shi
Korcë4/11Diell re
Gjirokastër5/14Diell re pak shi
Sarandë10/19Diell re
error:
%d bloggers like this: