SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

 Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se edhe për ditën e sotme vendi do të mbetet nën ndikimin e masave ajrore të nxehta afrikane e relativisht të lagështa.

Moti parashikohet i kthjellët si dhe alternime vranësirash kalimtare të pakta deri mesatare. Hera herës vranësirat parashikohen deri të dendura nga orët e mesditës deri ato të pasdites vonë në relievet malore në lindje dhe në pjesën jugore të vendit.

Nga orët e mesditës deri ato të pasdites përgjatë relieveve kodrinore – malore në lindje të territorit parashikohen reshje shiu të izoluara në formë shtrëngatash. Në periudha tepër afatshkurtra këto reshje në formën e rrebesheve dhe stuhive shoqëruar me breshër dhe shkarkesa elektrike. Masa ajrore të nxehta.

Era do të fryjë me drejtim verilindje – veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-3 m/sek ndërsa në bregdet dhe lugina era me rrahje deri ne 4-7 m/sek. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër23/38Diell re
Kukës20/37Diell re shi
Lezhë23/38Diell re
Dibër18/34Diell re shi
Durrës24/36Diell re
Tiranë26/38Diell re
Elbasan23/40Diell re
Berat19/39Diell re
Vlorë24/34Diell
Korçë18/30Diell re shi
Gjirokastër19/37Diell re
Sarandë21/35Diell re
error:
%d bloggers like this: