SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Parashikimi i motit, 6 nëntor 2022

 Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se sot vendi do të jetë nën ndikimin e masave ajrore të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime vranësirash dhe kthjellimesh.

Parashikohen reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët në të gjithë vendin deri në orët e mëngjesit. Më tej reshjet do të mbeten prezente gjatë ditës në pjesën lindore të vendit.

Do të ketë prezencë mjegulline lokale nga reshjet.

Era do të fryjë me drejtim  juglindje-jugperëndim me shpejtësi mesatare 1-8 m/sek. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër12/18Re shi diell
Kukës8/12Re shi
Lezhë12/22Re shi diell
Dibër10/13Re shi
Durrës12/20Re shi diell
Tiranë12/19Re shi diell
Elbasan11/21Re shi diell
Berat13/20Re shi diell
Vlorë13/18Re shi diell
Korçë9/13Re shi
Gjirokastër8/18Re shi
Sarandë16/18Re shi
error:
%d bloggers like this: