SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Parashikimi i motit, 8 janar 2023

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se sot vendi do të vijojë të jetë nën ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme dhe relativisht të lagështa.

Moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin përjashtuar vranësirat e pakta kalimtare kryesisht në pjesën e dytë të ditës. Në zonat luginore dhe disa pjesë të tjera të vendit në orët e mëngjesit mjegull e dendur ose mjegullinë dhe shikim i reduktuar.

Era do të fryjë me drejtim  juglindje-jugperëndim me shpejtësi nga 1 deri në 8 m/s në bregdet dhe lugina. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër3/15Diell
Kukës1/10Diell
Lezhë7/14Diell
Dibër0/13Diell
Durrës7/17Diell
Tiranë6/17Diell
Elbasan7/16Diell
Berat3/17Diell
Vlorë6/16Diell
Korçë-1/10Diell
Gjirokastër0/15Diell
Sarandë7/17Diell
error:
%d bloggers like this: