SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se për ditën e diel vendi do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike.

Moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin përjashtuar vranësirat e pakta deri mesatare kalimtare në orët e mëngjesit.

Era do të fryjë me drejtim verilindje – veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-5m/sek, në bregdet era hera-herës fiton shpejtësi deri në 7-10m/sek,duke u shoqëruar me valëzim në dete të forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër3/15Diell re
Kukës1/12Diell re
Lezhë3/16Diell re
Dibër-1/11Diell re
Durrës7/18Diell re
Tiranë8/19Diell re
Elbasan6/19Diell re
Berat4/19Diell re
Vlorë8/19Diell re
Korcë0/12Diell re
Gjirokastër0/18Diell re
Sarandë8/19Diell re
error:
%d bloggers like this: