SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Parashikimi i motit, e diel 26 prill 2020

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet i kthjellët me vranësira kalimtare në mesditë .

Në orët e para të mëngjesit do të ketë prani të mjegullinës përgjatë luginave të lumenjve.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje – Jugperëndim e lehtë dhe shpejtësi 1-8 m/s.

Valëzimi në dete parashikohet i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:                                                                         

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 11/22 Diell pak re
Kukës 9/23 Diell pak re
Lezhë 9/22 Diell
Dibër 7/21 Diell pak re
Durrës 12/19 Diell
Tiranë 11/23 Diell pak re
Elbasan 10/23 Diell pak re
Berat 6/23 Diell pak re
Vlorë 9/23 Diell
Korçë 7/18 Diell pak re
Gjirokastër 6/21 Diell pak re
Sarandë 12/21 Diell
error:
%d bloggers like this: