SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

/03/05/2020// -/ATSH/ -Moti për ditën e sotme nis i kthjellët dhe me mjegull e mjegullinë në orët e mëngjesit gati në të gjithë vendin. Në mesditë përgjatë maleve dhe zonave kodrinore vranësirat grumbullore do të marrin zhvillim.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se reshjet e shiut do të bëhen të pranishme përgjatë zonave malore në mesditë. Reshjet parashikohen të jenë në kohë të shkutrër, por lokalisht në formë rrebeshësh shoqëruar me rrufe e breshër. Në mbrëmje shi i dobët në male.

Era do të fryjë nga juglindje e gradualisht kthen nga veriperëndimi deri 15 m/sek. Intensiteti i erës në mbrëmje vjen në rritje.

Valëzimi në dete parashikohet 4 deri 5 ballë.  Deti në forcim i trazuar do të jetë prej pasdites.

Temperaturat parashikohen:                                                             

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 13/21 re diell
Kukës 11/17 re diell shi
Lezhë 11/20 re diell
Dibër 9/17 re diell shi
Durrës 12/21 re diell
Tiranë 14/22 re diell
Elbasan 12/21 re diell shi
Berat 9/22 re diell shi
Vlorë 15/22 re diell
Korçë 8/18 re diell shi
Gjirokastër 8/22 re diell shi
Sarandë 11/22 re diell
error:
%d bloggers like this: