SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se për ditën e dielë pritet një përkeqësim i mëtejshëm i kushteve atmosferike për vendin tonë. Moti parashikohet fillimisht i  vranët si dhe intervale të shkurtra me kthjellime në pasdite.

Gjatë ditës, reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët dhe mesatar. Në jugperëndim dhe veriperëndim reshje shiu në formën e shtrëngatave shoqëruar me shkarkesa elektrike. Borë në majat e maleve.

Mjegull/mjegullinë nga reshjet e shiut.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-jug me shpejtësi mesatare 3-8m/sek. Në bregdet e lugina era fiton shpejtësi dhe bëhet relativisht intensive deri në 10-15m/s duke u shoqëruar me valëzim në dete të forcës 3 deri në 5 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër7/12Re shi
Kukës7/9Re shi
Lezhë9/13Re shi
Dibër5/7Re shi
Durrës11/17Re shi
Tiranë11/17Re shi
Elbasan10/15Re shi
Berat9/15Re shi
Vlorë12/16Re shi/rrebesh
Korcë4/10Re shi
Gjirokastër4/12Re shi
Sarandë13/17Re shi/rrebesh
error:
%d bloggers like this: