SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se për ditën e enjte vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e  kushteve atmosferike të qëndrueshme. Moti parashikohet me kthjellime dhe alternime vranësirash. Në orët e mëngjesit prezencë të mjegullës dhe mjegullinës përgjatë luginave.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-8m/sek. Valëzimi në dete i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër10/22Diell  re
Kukës8/15Diell  re
Lezhë8/21Diell  re
Dibër5/14Diell  re
Durrës11/24Diell  re
Tiranë12/24Diell  re
Elbasan11/24Diell  re
Berat8/23Diell  re
Vlorë11/23Diell  re
Korçë5/16Diell  re
Gjirokastër5/22Diell  re
Sarandë12/23Diell  re
error:
%d bloggers like this: