SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se sot mbi vendin tonë do të vijojnë të jenë në qarkullim masat ajrore të paqëndrueshme dhe të lagështa.

Moti parashikohet me kthjellime si dhe vranësira në zhvillim të cilat do të bëhen më tepër prezente nga orët e mesditës deri ato të pasdites. Reshjet e shiut me intensitet të ulët dhe  mesatar do të përfshijnë kryesisht jugun, një pjesë të qendrës dhe të gjitha zonat malore në lindje. Përkohësisht reshjet do të marrin karakter shtrëngatash me rrebeshe shiu e breshëri lokale.

Era do të fryjë me drejtim Verilindje – Veriperëndim 1-7 m/s e përkohësisht në bregdet e gjatë shtrëngatave deri në 10 m/sek. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 1 deri në 2 ballë.

Temperaturat parashikohen:    

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër16/29re diell
Kukës13/28re shi diell
Lezhë19/29re diell
Dibër12/25re shi diell
Durrës17/29re diell
Tiranë19/30re shi diell
Elbasan17/30re shi diell
Berat17/30re shi diell
Vlorë15/27re shi diell
Korçë14/23re shi diell
Gjirokastër14/25re shi diell
Sarandë15/25re shi diell
%d bloggers like this: