SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Parashikimi i motit, e enjte 14 maj 2020

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot  parashikohet i kthjellët me vranësira mesatare në mesditë e pasdite.

Era do të fryjë me drejtim nga kuadrati i Jugut-Juglindjes  dhe shpejtësi 1-10m/sek, përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore era hera herës deri në 20-25m/s.

Valëzimi në dete parashikohet 4 deri 5 ballë.

Temperaturat parashikohen:                                                       

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 15/30 Diell re
Kukës 14/32 Diell re
Lezhë 14/30 Diell re
Dibër 13/29 Diell re
Durrës 18/30 Diell re
Tiranë 18/34 Diell re
Elbasan 18/34 Diell re
Berat 14/33 Diell re
Vlorë 18/32 Diell re
Korçë 13/29 Diell re
Gjirokastër 11/33 Diell re
Sarandë 18/31 Diell re
error:
%d bloggers like this: