SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

/23/04/2020// Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet me vranësira të dendura në pjesën e parë të ditës.

Më pas do të ketë përçarje të vranësirave dhe intervale kthjellimesh në pjesën veriore dhe qendrore. Reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët dhe mesatar deri në mesditë.

Pasdite reshjet mbeten prezente në jug të vendit. Në zonat malore lindore do të ketë reshje dëbore në lartësi mbi 1000 metër. Era do të fryjë me drejtim Juglindje – Lindje  2-10m/s, e cila përgjatë vijës bregdetare hera herës fiton shpejtësi deri në 18 m/s. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 3-4 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 10/18 re shi diell
Kukës 7/12 re shi  diell
Lezhë 10/17 re shi  diell
Dibër 4/10 re shi  diell
Durrës 10/17 re shi  diell
Tiranë 11/18 re shi  diell
Elbasan 10/17 re shi  diell
Berat 11/18 re shi  diell
Vlorë 10/18 re shi
Korçë 3/6 re shi
Gjirokastër 8/16 re shi
Sarandë 11/17 re shi
error:
%d bloggers like this: