SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Parashikimi i motit, e enjte, 24 nëntor 2022

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se edhe për ditën e enjte vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të paqëndrueshme.

Moti parashikohet me vranësira mesatare deri të dendura në pjesën e parë të ditës. Më pas në bregdet dhe në zonat qendrore do të dominojë kthjellimi. Vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët dhe lokalisht mesatar në formën e shtrëngatave në veriperëndim dhe përgjatë Ultësirës Perëndimore.

Në pasdite mbeten prezente reshje shiu të izoluara në zonat malore. Në relievet e larta malore në veri dhe verilindje në lartësitë kryesisht mbi 1500 metër reshje dëbore. Mjegull / mjegullinë lokale për shkak të reshjeve të shiut.                       

Era do të fryjë me drejtim juglindje-veriperendim 1-8m/sek. Në bregdetin jugor me shpejtësi mesatare 10-12m/sek. Valëzimi në dete i forcës nga 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër7/13Re shi diell
Kukës3/12Re shi/bore
Lezhë8/14Re shi  diell
Dibër5/9Re shi/bore
Durrës8/16Re shi  diell
Tiranë9/15Re shi  diell
Elbasan7/15Re shi diell
Berat6/17Re shi diell
Vlorë8/18Re shi  diell
Korçë2/8Re diell
Gjirokastër3/16Re diell
Sarandë9/16Re diell
error:
%d bloggers like this: