SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

/ATSH/ -Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se sot moti parashikohet kryesisht i vranët..Reshjet e shiut do të jenë të vazhdueshme  të cilat nisin që prej orëve të para të 24-orëshit në të gjithë vendin, ndërsa në jug me intensitet mesatar e shtrëngata. Reshjet e dendura të dëborës do të përfshijnë kryesisht juglindjen e vendit në orët e mëngjesit, ndërsa në zonat e tjera malore deri në lartësitë 500 metër reshjet e dëborës do të jenë me intensitet të ulët. Prej orëve të mesditës reshjet humbasin intensitet dhe bëhen të dobëta të karakterit  lokal.

Era do të fryjë me drejtim verilindje -juglindje mesatare. Era do të fitojë shpejtësi intensive, e vrullshme përgjatë vijës bregdetare, zonave te ulëta dhe në lugina. Era hera herës mund të arrijë shpejtësi deri në 20-25m/s.Valëzimi në dete do të arrijë forcës 6 ballë.

Temperaturat parashikohen:        

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 5/13 re shi
Kukës 0/7 re bore
Lezhë 4/14 re shi
Dibër -1/7 re bore
Durrës 6/17 re shi
Tiranë 6/16 re shi
Elbasan 5/14 re shi
Berat 4/14 re shi
Vlorë 7/17 re shi
Korçë 0/7 re bore
Gjirokastër 3/13 re shi
Sarandë 7/17 re shi

                                                             

error: