SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se për ditën e enjte vendi ynë do të ndikohet nga masa ajrore të paqëndrueshme dhe të lagështa me origjinë jugperëndimore.

Moti parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura si dhe intervale të herëpashershme me diell por kryesisht në zonën e jugut.

Vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët dhe mesatar në formën e shtrëngatave. Në zonën e veriperëndimit dhe pjesërisht zonën e qendrës reshjet hera-herës me intensitet deri të lartë në formën e rrebesheve dhe stuhive shoqëruar me breshër dhe shkarkesa të forta elektrike.

Era do të fryjë me drejtim juglindje – jugperëndim me shpejtësi mesatare 3-8m/sek ndërsa përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore era relativisht intensive dhe shpejtësi deri në 10-15m/s, duke u shoqëruar me  valëzim në dete të forcës 2-5 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër18/24Re shi
Kukës16/21Re shi/diell
Lezhë20/23Re shi
Dibër13/21Re shi/diell
Durrës18/25Re shi
Tiranë18/25Re shi
Elbasan14/23Re shi
Berat15/26Re shi/diell
Vlorë18/25Re shi/diell
Korçë13/20Re shi/diell
Gjirokastër14/21Re shi/diell
Sarandë18/20Re shi/diell
error:
%d bloggers like this: