SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

-Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije moti për ditën e sotme parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin përjashtuar vranësirat kalimtare në orët e mëngjesit në relievet malore në lindje.

Era do të fryjë nga kuadrati i veriut me shpejtësi 5-15 m/s. Përgjatë vijës bregdetare zonat e ulëta pranë tyre dhe zonat luginore era do të jetë me shpejtësi deri në 20-28 m/s. Erë intensive dhe me rrahje. Valëzimi në dete parashikohet 4 deri 5 ballë. Deti më i trazuar.

Temperaturat parashikohen:                                                       

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 7/21 Diell
Kukës 5/17 Diell
Lezhë 7/21 Diell
Dibër 5/16 Diell
Durrës 12/23 Diell
Tiranë 8/25 Diell
Elbasan 9/25 Diell
Berat 9/23 Diell
Vlorë 13/22 Diell
Korçë 6/17 Diell
Gjirokastër 9/24 Diell
Sarandë 13/22 Diell
error:
%d bloggers like this: