SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Shërbimi Metetorologjik Ushtarak bëri të ditur se për ditën e enjte vendi ynë do të vijojë të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike falë masave ajrore të ftohta me origjinë verilindore.

Në këtë mënyrë moti parashikohet i kthjellët në pjesën më të madhe të territorit përjashtuar vranësirat e pakta deri mesatare kalimtare në relievet malore. Në zonat luginore në orët e mëngjesit mjegull e dendur/mjegullinë dhe shikim i reduktuar.

Era do të fryjë me drejtim verilindje – lindje  me shpejtësi mesatare nga 1 – 10m/s, ndërsa përgjatë vijës dhe zonat luginore era intensive me shpejtësi deri në  12 – 16m/s. Valëzimi në dete i forcës 2 – 4 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër-2/10Diell
Kukës-5/8Diell re
Lezhë-0/11Diell
Dibër-10/6Diell re
Durrës-1/13Diell
Tiranë-2/14Diell
Elbasan-2/12Diell
Berat-5/14Diell
Vlorë1/14Diell
Korçë-10/5Diell re
Gjirokastër-8/10Diell
Sarandë-1/15Diell
error:
%d bloggers like this: