SARANDANEWS.AL

Lajme nga Saranda News Albania. Saranda Radio transmetim live nga Saranda dhe Ksamil. Lajmi fundit ne Saranda News.Al, Foto dhe Video Livestream

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se për ditën e hënë vendi ynë të jetë nën ndikimin e kushteve relativisht të paqëndrueshme atmosferike.

Moti parashikohet me alternime vranësirash mesatare dhe hera-herës deri të dendura. Ne orët e mbrëmjes reshje shiu me intensitet të ulët në pjesën bregdetare.

Era do të fryjë me drejtim juglindje – verilindje 1-5m/sek, ndërsa në bregdet 6-8m/s.

Valëzimi në dete i forcës 2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër13/25Diell re shi
Kukës7/23Diell re
Lezhë12/24Diell re shi
Dibër7/24Diell re
Durrës14/26Diell re shi
Tiranë14/27Diell re
Elbasan13/26Diell re
Berat9/28Diell re
Vlorë11/26Diell re shi
Korçë6/24Diell re
Gjirokastër7/27Diell re
Sarandë15/25Diell re shi
error:
%d bloggers like this: